ورود

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

نشست خبری فیلم جشنواره «دریا و ماهی پرنده» در برج میلاد

b_250_200_16777215_00_images_1393_filmfajr_filmfajr_93_018.jpg

از آقای غفار زاده کارگردان فیلم " دریا وماهی پرنده " سپاسگزاریم که با اعتماد به آقای صحرایی فرصتی فراهم نمودند تا ایشان بتواند استعداد و هنر خود را به نمایش بگذارد. وامیدواریم آقای امیر پوکیان تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دریا و ماهی پرنده» به قول خود عمل نموده وبا اکران ویژه همراه با زیر نویس کمک کنند تا ناشنوایان هم بتوانند فیلم " دریا و ماهی پرنده "را ببینند. همچنین آرزو میکنیم این امکان و فرصت برای تک تک جوانان با استعداد ناشنوا در تمامی زمینه های فرهنگی و هنری فراهم گردد تا استعدادهای نهفته خود را شکوفا کرده و در راه موفقیت گام بردارند.
در اینجا لازم است از سرکار خانم مرجان شفیعی که بعنوان رابط بین آقای صحرایی و دست اندرکاران فیلم ارتباط برقرار کردند سپاسگزاریم.
کانون ناشنوایان ایران

  نشست خبری فیلم جشنواره «دریا و ماهی پرنده» در برج میلاد

به گزارش ارتباطات و اطلاع رساني سي و سومين جشنواره فيلم فجر، نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده لحظاتی پیش با اجرای علیرضا بهنام در سالن سعدی مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.


در ابتدای این نشست مهرداد غفارزاده کارگردان «دریا و ماهی پرنده» درمورد تفاوت فضای این فیلم با نخستین فیلم سینمایی‌اش «گیرنده» توضیح داد: با اینکه همه تصورشان از فیلم «گیرنده» فضای سیاسی بود که با توجه به سفرهای استانی رئیس جمهور وقت ایجاد شد اما در نگاه من به عنوان کارگردانش، اصلا سیاسی نبود.


وی ادامه داد: با اینکه با اولین فیلم‌ام سیمرغ گرفتم اما نمی خوام باقی فیلم هایم را با همان فضا بسازم در نتیجه «دریا و ماهی پرنده» با فضایی کاملا متفاوت و در زمینه اجتماعی ساخته‌ام.


این کارگردان در مورد تحقیقاتی که در زمینه ناشنوایان داشته است گفت: در ابتدا قصد نداشتیم که از نوجوان ناشنوا استفاده کنیم و من هم مخالف بودم اما به پیشنهاد تهیه کننده از نوجوانان در مدارس ناشنوا تست گرفتیم و در نهایت علی اکبر صحرایی را انتخاب کردیم. با مربیان در این زمینه مشورت کردم و با یک نگاه روانشناسانه این شخصیت را ساختیم.


وی ادامه داد: این فیلم حرف هایی فراتر از زندگی یک فرد ناشنوا دارد و یکی از معضلات این گروه از کودکان این است که در خط بزهکاری می افتند و نمی توانند از خودشان دفاع کنند و لازم است فردی در کنار آن ها باشد که راهنماییشان کرده و تحلیلی از دنیای پیرامون را به آن ها نشان دهد.


امیر پوکیان تهیه‌کننده فیلم سینمایی «دریا و ماهی پرنده» که در این نشست حضور داشت با اشاره به حضور جمعي از ناشنوايان در اين نشست عنوان کرد: به هیچ عنوان از این ماجرا در بعد تبلیغاتی استفاده نکردم. قطعا برای ناشنوانان اکران ویژه ای با زیرنویس خواهیم داشت.


وی ادامه داد: من از این نوع اندیشه ها حمایت می کنم و اگر قرار باشد کسی به دیدن آن ها نیاید باز هم این کار را خواهم کرد.
این تهیه کننده گفت: با اینکه شورای نمایش اصلاحاتی را برای این فیلم در نظر گرفت اما بارها نهادهای دیگر روی آن اصلاحات دادند. این درست نیست که هر فیلم هزاران پدر پیدا می کند. نهادها می توانند فقط درست و غلط بودن فیلم را اعلام کنند.


پوکیان با اشاره به اینکه «دریا و ماهی پرنده» تجاری نیست گفت: این فیلم ذاتا تجاری نیست و برای کسانی که برای تفریح به سینما می روند جذابیت نخواهد داشت و این حق کارگردان است که زیر بار همه اصلاحات نرود.


علی اکبر روح یکی از فیلمنامه‌نویس های این فیلم گفت: فیلمنامه اولیه با توجه به اینکه پوکیان از طرح خوشش آمد در فاصله یک ماه نوشته شد و پروانه ساخت گرفت و نزدیک به ۷ بار بازنویسی شد.


نیوشا ضیغمی بازیگر نقش اول فیلم سینمایی «دریا و ماهی پرنده» با حضور در این نشست عنوان کرد: ارتباط گرفتن با بازیگر ناشنوای این فیلم برایم یک تجربه جالب و جدید بود. در ابتدا نمی دانستم که نقش اول کار را یک ناشنوای واقعی است اما او تا حدی باهوش و با استعداد بود که من را شگفت زده کرد.


علی اکبر صحرایی بازیگر ناشنوای این فیلم سینمایی با کمک مترجم همزمان خود که در جلسه حضور داشت در مورد نحوه ارتباط گیری با نیوشا ضیغمی بیان کرد: در فیلم یک رابط داشتیم که گفته های خانم ضیغمی را به من منتقل می کرد و گاهی هم از طریق لب خوانی منظور او را متوجه می شدم.

وی گفت: فیلم خیلی خوب بود ولی ای کاش زیر نویس داشت تا هم‌نوعان من هم جریان آن را متوجه می شدند.

 بخش هایی از فیلم " دریا و ماهی پرنده "

شما اینجا هستید: خانه اخبار خبرگزاری ها نشست خبری فیلم جشنواره «دریا و ماهی پرنده» در برج میلاد

ارتباط با ما

تهران - شهرک غرب (میدان صنعت) - بلوار پاکنژاد - بلوار دریا - روبروی پارک دلاوران - نبش خیابان موج - پلاک 11

تلفن : 88561222-021

نمابر: 88561221-021 

کد پستی: 1466976811

صندوق پستی:  1339-14665

رایانامه: info.incd [at] gmail.com

 

امور فرهنگی و اجتماعی

شنبه ها : کلاس آموزشی 

یکشنبه ها

بانوان:ساعت 11 الی 17

کلاس آموزشی

سه شنبه ها : کلاس آموزشی

 چهارشنبه ها 

پیشکسوتان: 9:00 -14:30

جوانان : 15:30 - 19:30

متاهلین : 19:30 - 22:30

پنجشنبه ها : تعطیل

 

 

 

ساعات کار اداری

شنبه تا چهار شنبه از ساعت 9:00 الی 17:00 

ثبت نام ، تمدید و تحویل کارت حق عضویت