گزارش بازدید از بیمارستان تخصصی کودکان بهرامی

گزارش بازدید از بیمارستان تخصصی کودکان بهرامی

ساعت 10 صبح روز پنج‌شنبه 16 مهر 1394، همه سر قرار در خیابان کیایی و بیمارستان تخصصی کوکان بهرامی حاضر شدیم. اعضای هییت مدیره کانون ناشنوایان ایران، رابطین، گروه پانتومیم و سرود دستان آوازه خوان و چند نفر دیگر از دوستان کانون برای این بازدید در محل حاضر شدند. برنامه‌ی امروز با همکاری سه گروه کانون ناشنوایان ایران، گروه کودکان فرشته اند و گروه مسیر سبز تدارک دیده شده است. پس از خوشامدگویی و شرح برنامه ی روز، برای بازدید به طبقات بیمارستان سر زدیم. در ابتدای برنامه و برای اجرای برنامه‌ها دوستان شاد و پرانرژی گروه کودکان فرشته اند و به تبع آن‌ها دو پروه دیگر، به طبقه ی سوم بیمارستان رفتیم. راهروی بخش پر از صدای زندگی و لطافت شده بود، کودکان و مادران سرم در دست، پرستاران و دکترهای بخش و ما، همه و همه به دور از فکر درد و رنج فرشته‌های کوچک با بزن و بکوب گروه و با دست زدن و همخوانی همراهی‌شان می‌کردیم.

در طبقه‌ی دوم و بخش بیماران عفونت‌های خون، با زدن ماسک بر صورت وارد راهرو شدیم و در کنار آن عزیزان به شادی و آواز پرداختیم. آهنگ‌های شاد و نمایش‌های کوتاه به درخواست کوکان برای آن‌ها اجرا می‌شد.
صورت‌های خندان، چشمان زیبا و دل‌های مهربان بازدیدکنندگان، داخل راهرو و بیرون از آن، حس‌های دگرگونی را بیان می‌کرد. نگرانی‌های محصور در پشت لبخندها و آشوب و پریشانی که در پس نگاه پرمهر دوستان قابل درک بود؛ همه و همه نشان از عشق و امید و دعا برای بهبود هر چه سریع‌تر فرشته‌ها بود.
برای ادامه‌ی برنامه‌ها به سالن آمفی تئاتر رفتیم. کودکان، مادران مهربان، برخی از پرستاران و دکترها برای شرکت در برنامه در سالن گرد هم آمده بودند.
دوستان گروه سرود دستان آوازه‌خوان، در ابتدای برنامه‌شان سرود ملی ایران را در سالن طنین انداز کردند و تشویق حضار نشان از ذوق بی‌حد آن‌ها بود.
دوست عزیز و بازیگر پانتومیم کانون، آقای محمد عظیمی با اجرای پانتومیم خود و درگیر کردن کودکان در روند اجرای آن، لبخند شادی را بر لب کودکان و مادران و حضار در سالن نشاند.
پس از آن سرود دیگری که با همراهی و تشویق دوستان حاضر در سالن اجرا شد، جان تازه‌ای به ما بخشید. همراهی و همخوانی و دست زدن‌های دور از فکر و پریشانی و آن شادی‌های وصف‌ناپذیر، نشان از حال خوش و زندگی در جریان بود.
یک ساعت زمانی که در اختیار ما و برنامه در حال اجرا بود، یکی از بهترین ساعات زندگی محسوب می‌شد. بودن در کنار بیماران، همراهی با آنان، همراه کردن آن‌ها با خود، نشاندن لبخند بر لب آن‌ها و ... بسیار لذت بخش و دلنشین بود.
اجرای مسابقه و عکس‌های یادگاری و توزیع بادکنک بین کودکان از دیگر شادی‌های آن روز بود.
و اما در نهایت، حاضرین در جلسه با شیرینی، موز و گل‌های زیبا و خوشبویی که دوستان کانونی ما تدارک آن را دیده بودند، پذیرایی و بدرقه شدند.
در پس هر شاخه گلی که به دوستان اهدا می‌شد، کلی آرزو و دعای خیر برای بازگشت سلامتی به جسم و تن کوچکشان نهفته بود. به امید روزی که تمام کودکان سرزمینمان در سلامت کامل باشند، دل هیچ مادری نگران سلامت فرزندش نباشد، و تمامی بیمارستان‌ها خالی از بیمار باشد.
آمین!


شما اینجا هستید: خانه گزارش تصویری 1394 گزارش بازدید از بیمارستان تخصصی کودکان بهرامی

ارتباط با ما

تهران - شهرک غرب (میدان صنعت) - بلوار پاکنژاد - بلوار دریا - روبروی پارک دلاوران - نبش خیابان موج - پلاک 11

تلفن : 88561222-021

نمابر: 88561221-021 

کد پستی: 1466976811

صندوق پستی:  1339-14665

رایانامه: info.incd [at] gmail.com

سامانه پیام کوتاه : 10000100005555

امور فرهنگی و اجتماعی

بانوان

یکشنبه ها ،ساعت 11 الی 17

 جوانان

چهارشنبه ها ،ساعت 15 الی 19

از 18 تا 35 سالگی

ویژه متاهلین

پنجشنبه ها  ،ساعت 17 الی 21

 

ساعات کار اداری

شنبه تا چهار شنبه از ساعت 9:00 الی 17:00 

ثبت نام ، تمدید و تحویل کارت حق عضویت