ورود

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

بیانیه رسمی بسیار مهم فدراسیون جهانی ناشنوایان ، 30 بهمن ماه 92

فدراسیون جهانی ناشنوایان

جایگاه حقوقی- هلسینکی، فنلاند

فدراسیون جهانی ناشنوایان

سازمان بین المللی غیردولتی و مرتبط با شورای اقتصادی و اجتماعی، یونسکو، سازمان بین المللی کار، سازمان بهداشت جهانی، و اتحادیه ی اروپا. فدراسیون جهانی ناشنوایان در سال 1951 در رم تاسیس شده است.

بیانیه رسمی زبان اشاره فدراسیون جهانی ناشنوایان

ترجمه: مروارید صادقیان

فدراسیون جهانی ناشنوایان از این که کارهای مربوط به زبان اشاره بدون دخالت یک سرپرست ناشنوا یا یکی از اعضاء فدراسیون جهانی ناشنوایان انجام می شود، ناخرسند است. در حالی که یک قانون نامه ی راهنما برای توسعه ی زبان اشاره توسط فدراسیون جهانی ناشنوایان و انجمن ناشنوایان فنلاند در حال تدوین است، فدراسیون جهانی ناشنوایان مایل است موضع خود را راجع به اهمیت سرپرستی جامعه ی ناشنوایان در امور مربوط به زبان اشاره اعلام نماید.

ماده ی 21 پیمان نامه ی حقوق معلولین سازمان ملل(CPRD) ، کشور های عضو را ملزم به تسهیل و ترویج استفاده از زبان اشاره نموده است. بنا بر همین ماده قانون، زبان های اشاره باید به رسمیت شناخته شوند. در سرلوحه ی CPRD «چیزی که در مورد ما باشد، باید در آن حضور داشته باشیم»، آورده شده است که سازمانهای ناشنوایان باید فعالانه در آنچه که به زندگیشان و زبانشان مربوط می شود، حضور داشته باشند.

بیانیه رسمی فدراسیون جهانی ناشنوایان ایران 14 فوریه 2014فدراسیون جهانی ناشنوایان معتقد است جداسازی جامعه ی ناشنوایان و نهاد های بین المللی آنها از امور مرتبط به زبان اشاره ( از جمله تدوین فرهنگ لغت زبان اشاره، تعلیم رابط ناشنوایان، و یا تحقیقات زبان اشاره) نقض حقوق بشر زبانی ناشنوایان است. تصمیمات مربوط به زبان های اشاره همیشه باید بر عهده ی شورای زبانشناسی متشکل از ناشنوایان باشد. در هر حالت و شرایطی، زبان اشاره باید با همکاری انجمن ملی ناشنوایان تدوین و منتشر شود.

بنا بر تفاهم نامه ی میان سازمان جهانی رابطین ناشنوایان و فدراسیون جهانی ناشنوایان، تعلیم و تربیت رابط برای ناشنوایان باید توسط جامعه ی ناشنوا انجام شود.علاوه بر این، لازم است که سازمان جهانی رابطین ناشنوایان و انجمن ملی ناشنوایان رابطه ی کاری نزدیکی داشته باشند.

در فایل راهنمایی که به پیوست خواهید دید، راهنمایی هایی برای تحقیقات زبان اشاره در کشور هایی که زمینه ی تحقیقات ندارند آورده شده است. این فایل برای جامعه ی جهانی ناشنوایان و مخصوصاً کشورهای در حال توسعه مفید خواهد بود.
هلسینکی، فنلاند – 19 فوریه 2014
شما اینجا هستید: خانه اخبار اخبار فدراسیون جهانی ناشنوایان (WFD) بیانیه رسمی بسیار مهم فدراسیون جهانی ناشنوایان ، 30 بهمن ماه 92

ارتباط با ما

تهران - شهرک غرب (میدان صنعت) - بلوار پاکنژاد - بلوار دریا - روبروی پارک دلاوران - نبش خیابان موج - پلاک 11

تلفن : 88561222-021

نمابر: 88561221-021 

کد پستی: 1466976811

صندوق پستی:  1339-14665

رایانامه: info.incd [at] gmail.com

 

امور فرهنگی و اجتماعی

شنبه ها : کلاس آموزشی 

یکشنبه ها

بانوان:ساعت 11 الی 17

کلاس آموزشی

سه شنبه ها : کلاس آموزشی

 چهارشنبه ها 

پیشکسوتان: 9:00 -14:30

جوانان : 15:30 - 19:30

متاهلین : 19:30 - 22:30

پنجشنبه ها : تعطیل

 

 

 

ساعات کار اداری

شنبه تا چهار شنبه از ساعت 9:00 الی 17:00 

ثبت نام ، تمدید و تحویل کارت حق عضویت